ga('create', 'UA-61992732-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');

איטום קירות חוץ בבניין או בבית הוא חשוב ביותר, אך גם מסובך לעתים, בעיקר בגלל סוגי האיטום השונים ודרכי העבודה הנדרשות בהתאם לכל קיר ולחומרים מהם הוא עשוי. 

מומחי האיטום של חברת אור איטום, מחברות האיטום המובילות בישראל, מסבירים על איטום קירות חוץ לבניין ולבית. 

חשיבות איטום קירות חוץ נגד חדירת נוזלים

כאשר אנו מדברים על איטום קירות חוץ, לא מדובר על איטום מרפסות, מעקות ורצפות, אלא על איטום הקירות החיצוניים של הבניין.

 איטום הקירות החיצוניים של הבניין מסובך יותר מכל עבודת איטום אחרת בבית, ומתחיל, בעצם, בהקפדה מירבית על ההוראות והנהלים בעת בניית הבניין עצמו. ליקויי איטום בזמן הבנייה עלולים ליצור בעיות חמורות בבניין ולעתים עד שהן מתגלות כבר מאוחר מדי לתקנן.איטום קירות חוץ

עם הזמן, גם הקירות מתיישנים ומתחילה חדירה של מים מבחוץ. לפעמים, זה קורה אפילו בבניינים די חדשים. גם אם קירות נראים לנו עמידים ויציבים מאוד, הרי שבאופן טבעי אין הם אטומים באופן הרמטי בפני נוזלים. חברות איטום בירושלים מבצעות את האיטום הנדרש וזאת בשל כמה וכמה סיבות טובות. למשל, האיטום הזה נועד למנוע שינויי צבע אסתטיים שפוגעים בקירות. חדירת נוזלים מביאה עם הזמן לתופעות כמו התקלפות, פיצוצי טיח ועובש.

תיקון ליקויי האיטום בקירות

במקרים בהם ניתן לתקן את ליקויי האיטום, העבודה מתבצעת בשני שלבים: ההכנה לאיטום והאיטום עצמו. בשלב ההכנה נאטמים הסדקים באמצעות חומרי איטום שונים כמו חומר איטום אקרילי, חומר איטום פוליאוריתני וחומרי איטום אחרים, בהתאם לגודל הסדקים, רוחבם ועומקם בתוך הקיר. 

בשלב השני מצפים את קירות החוץ בחומר מיוחד שמונע ספיגה של מים.

גם כאן, סוג חומר האיטום נקבע לפי הקיר או הציפוי שעליו. ניתן להשתמש בשליכט גמיש או צבע גמיש, המתאימים לקירות בטון וטיח, וחומר איטום שקוף כמו סילוקסן ואחרים לקירות אבן או שיש, לדוגמא. ציפויי קרמיקה וזכוכית מחייבים עבודה איטום קפדנית במיוחד בכדי לא לפגוע בציפוי העדין של הקיר ובמראהו.

הקפדה על איטום מקצועי

עבודת איטום בכלל, ועבודה של איטום קירות חוץ בפרט, חייבת להתבצע על ידי אנשי מקצוע.

לא רק שמדובר בעבודה קשה פיזית, המתבצעת לעתים בגובה רב ומצריכה הכשרה מיוחדת, אלא שהתאמת חומרי האיטום לקיר הנאטם, וביצוע העבודה בצורה הנכונה קריטיים להצלחתה.

על ביצוע האיטום באופן עצמאי בכלל אין מה לדבר, אך גם כאשר בוחרים אנשי מקצוע כדאי להקפיד ולוודא שמדובר באנשי מקצוע מנוסים, הפועלים על פי חוק ובהתאם לכל התקנים הנדרשים, ולא על חאפרים שיבצעו את העבודה בזול ובצורה מרושלת, ויותירו את הליקויים קיימים, גם אם פחות בולטים ופחות נראים לעין.

למעשה, איטום קירות חוץ נחוץ גם מסיבה נוספת, מהותית ולא אסטטית בלבד. בזכות פתרונות איטום קירות לא רק שומרים על הצבע ועל הטיח אלא מונעים את ההרס שמביאים המים, עם הזמן, לחלקים הפנימיים של הקירות. נוזלים עלולים לגרום לברזל להחליד. בתוך חלק 

מהקירות יש תשתית מסוג זה. חדירת נוזלים גורמת לסדקים, להתפוררות שעם הזמן עשויים להחליש את הקיר עד כדי סכנה.

כדאי לזכור עוד כי בתוך הקירות יש תשתיות שונות, אשר נחוצות לחיים תקינים. צינורות של מים או ביוב, חוטי חשמל, חלקי מערכות שונות של מיזוג אוויר, פרופילים של חלונות וכיוצא בזה. כניסת מים, גם אם היא נראית שולית, הינה בעלת נטייה להצטבר. האיטום החשוב מונע את כל זאת.

 

מגוון שיטות איטום

שיטות רבות לאיטום יכולות להשיג תוצאה ראויה. למשל, ישנו איטום בהתזה. ישנה שיטה לאיטום באמצעות יריעות. יש שימוש בחומרי אטימה נקודתיים ופתרונות נוספים שמיושמים בעזרת סנפלינג. 

 

אם חיפשתם קבלן איטום בירושלים אם רציתם להבטיח את שמירת היובש בקירות המבנה, הבית, הדירה, אל תחכו שיופיעו כתמי רטיבות או התפוררות. ואם ראיתם חלילה תופעות לא נעימות ואף מסוכנות כאלה, חשוב במיוחד לפעות מהר. פנו להזמנת איטום קירות חוץ בשיטות מקצועיות ותוצאות מעולות. אור איטום – כדי להישאר יבשים תמיד.

לאיטום קירות חוץ אמין ומקצועי באזור ירושלים,בית שמש, מודיעין והסביבה צלצלו עכשיו 1-700-700-415