ga('create', 'UA-61992732-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ

מרתפים הינם מבנים תת קרקעיים ולכן, איטום מרתפים מהווה פעולה מורכבת הדורשת מומחיות גבוהה יותר מזו הנדרשת בעבודות איטום גגות לדוגמא. מיקום המרתף, חושף אותו ללא מעט סיכונים. 

מהן הסכנות ללא איטום מרתפים:

 • בריאותנו שעלולה להיפגע מטחב ומעובשים
 • נזילות אשר מקורן בקומות העליונות
 • רטיבות דרך הקירות 
 • חדירת מי תהום
 • תכולת המרתף לרבות הרהיטים והחפצים יקרי הערך שיינזקו

הסיכון שתיקחו היום, גם כאשר הכל נראה תקין ופשוט, ללא ספק יעלה לכם הרבה בהמשך הדרך. החדשות הטובות הן שבאמצעות איטום איכותי, אשר יתבצע על ידי מומחים, ניתן להפחית את מידת הסיכונים הללו למינימום. 

איטום מרתפים או מקלטים שסובלים מרטיבויות נכשל לעתים רבות מפני שהעבודה לא בוצעה כיאות, ומפני שלא נעשתה על ידי מומחי איטום. המומחים של חברת אור איטום מסבירים כיצד עושים זאת נכון.

כיצד מתבצע האיטום?

אם אתם מתעניינים לראשונה באיטום מרתף, אתם עתידים לגלות שקיימות 2 טכניקות מרכזיות למטרה: יריעות או הזרקה.

ישנם סוגים שונים של יריעות המשמשות לאיטום, כאשר הנפוצות שביניהן הן היריעות הביטומניות – סוגים נוספים של יריעות המשמשות למטרה הם: יריעות PVC ויריעות EPDM. היריעות משמשות הן עבור איטום קירות פנימיים והן לאיטום חיצוני. יחד עם זאת, חשוב להיות מודעים לעובדה ששיטת איטום זו טומנת בחובה גם מספר חסרונות כגון: רגישות גבוהה לפגיעות מכניות שונות ופעולות הכנה מורכבות ויקרות.איטום מרתפים

על כן ישנם שני שלבים עיקריים בהם מתבצע האיטום:

 חשוב לציין, שכל טכניקה של איטום מרתפים, מצריכה תכנון מקיף, כמו גם שורה של פעולות הכנה מקדימות, כאשר לכל פעולה שכזאת יש חשיבות והשפעה על איכות האיטום.

 • עבודת ההכנה לאיטום, הכוללת הסרה של כל השכבות עד גילוי קירות הבטון. באזורים בהם ישנה חלודה מסתתים את הבטון עד שהברזל החלוד נגלה לעין, מסירים את כל שכבות החלודה ומצפים אותו בחומר הגנה יעודי.

 כמו כן, דואגים לסתת היטב פינות וחיבורים, ומבצעים תיקונים והחלקות של הבטון.  עבודות הכנה לפני איטום מרתפים מסתיימות בציפוי והחלקה של המשטחים, ולאחר כשבוע, כשהסתיים הייבוש, ניתן לעבור לעבודת האיטום.

 • איטום מרתפים בהזרקה מתבצע באמצעות הזרקת חומרי איטום נוזליים היישר אל הסדקים והחללים אשר קיימים ביציקת הבטון, איטום בשיטה זו מתבצע מפנים המבנה והוא נחשב כטכניקה המתקדמת, האיכותית והיעילה ביותר עבור המטרה. 

 כמובן, שאם הקפדתם לבחור במומחים, תוכלו להיות שקטים שכל אחת מהפעולות תבוצע בצורה הנכונה.עבודת האיטום, הכוללת את איטום החללים והמעברים השונים בעזרת חומרי איטום גמישים ומתפשטים. איטום הקירות מתבצע באמצעות שכבת חומר איטום צמנטי והטבעת רשת אינרגלס. לאחר הייבוש והתקשות השכבה הראשונה מורחים שכבה שניה,  ולעיתים גם שלישית, בהתאם לצורך. 

איטום מרתפים בפועל

בכדי לבצע איטום פנימי במרתפים ומבנים תת קרקעיים שונים נדרשת מיומנות גבוהה והקפדה על פרטים. ביצוע רשלני של האיטום, ובמיוחד של עבודות ההכנה, עלול לגרום לקריסת האיטום כולו. חישוב פשוט מראה כי לאיטום חללים תת קרקעיים מסוג זה דרושים מאות קילוגרמים של חומרי איטום איכותיים, ולכן האיטום כרוך, לעתים, בעלות כספית גבוהה.  

מיומנות ומומחיות באיטום מרתפים

כשמדובר על איטום המרתף אל תתפשרו על פחות ממומחים או איש מקצוע שהינו מומחה לאיטום מרתפים.
בחירה באותם מומחים לאיטום מרתפים, אמורה להתבסס על מספר פרמטרים שונים כמו:

 • טכניקות האיטום בהן הם משתמשים
 • ניסיון בתחום האיטום
 • המלצות
 • רושם ראשוני בפגישה מקדימה עם נציגי החברה – ניתן לשאול שאלות ולהתרשם ממקצועיות התשובות.

איטום מרתפים נחשב כמשימה מאתגרת ומורכבת, המצריכה ידע נרחב, מקצועיות מוחלטת, והכשרה הולמת.

מאחר ולא כל חברה או בעל עסק יודעים להתמודד נכונה עם המגבלות והתנאים הכרוכים באיטום מרתפים, לעיתים רבות אנו עדים לכשלים באיטום מרתפים, ובעקבות כך, עדים גם לתשלום (הכבד) אותו נדרשים לשלם לטובת תיקון הנזק.

אם אתם בשלבי סיום בנייה של מרתף, לחילופין אם אתם מתגוררים במרתף שאינכם בטוחים שנבדק או בעלי מרתף הסובל מנזילות או רטיבויות – אל תהמרו בכל הקשור לאיטום!

בכל הקשור לאיטום מרתפים – לא מתפשרים.

אנו ב"אור איטום" מתחייבים לעבודות איטום מרתפים יסודיות, מקצועיות, ואיכותיות. כי אלו בדיוק התכונות הנדרשות לעבודה שכזו!

אם גם אתם תרים אחר קבלני איטום בירושלים, לצורך איטום מרתפים, תשמחו לגלות שאתם נמצאים בכתובת הנכונה למטרה, לקבלת פרטים, מוזמנים ליצור קשר עם "אור איטום".  

בכדי לבצע עבודות איטום מרתפים כראוי נדרשת מיומנות גבוהה מצד הקבלן המבצע. במקרים רבים ייתכן צורך לטפל במוקדים בעייתיים בעזרת מערכות איטום מיוחדות, חומרים מיוחדים למילוי סדקים, תערובות צמנטיות למיניהן המיועדות עבור עבודות שיקום בטונים, והזרקת חומרים כגון פוליאוריטן ואפוקסי לתוך סדקים ויציקות.

כמו כן ייתכן שימוש בחומרי אטימה גבישים אשר חודרים לעומק היציקות וכיוב'. הכרת החומרים המגוונים ואופן חיבורם זה לזה היא חיונית לשם הבטחת תקינות המערכת בעתיד, כך שכדאי למצוא את איש המקצוע הטוב ביותר האפשרי. 

 

לקבלת שירות איטום מרתפים אמין ומקצועי באזור ירושלים והמרכז התקשרו עכשיו 1-700-700-415